Surface make-up school

[post in Czech only] make-up school

o mé výhře v InStyle magazínu jste si mohli přečíst v mém narozeninovém článku, takže víte, že jsem měla možnost se zúčastnit Kurzu osobního líčení. kurz se konal v neděli od jedné a já z toho byla ze začátku poměrně nervózní. nejsem člověk co by kosmetice rozuměl, experimentoval s ní a vůbec docela lajdák na péči o svůj obličej. jsem přesně ten typ, kterého kosmetičky hubují za to, že se málo hydratuje a že odlíčit se občas opravdu nestačí. další věcí, která mě vyděsila byla doba kurzu. 6 hodin? co budeme provádět 6 hodin? a tak jsem vyrazila.

make-up school

make-up school

make-up school

ve škole make-upu nás nejprve čekal welcome drink, občerstvení a místnost plná "režisérských" židliček, make-upů, korektorů, rtěnek, stínů, podkladových bází... dovedete si to představit.
já dorazila trošku později než jsem měla, takže jsem popadla džus a židli a šla se připojit ke 4 dalším výherkyním, které už napjatě poslouchaly vizážistku povídající o typech štětců. první polovina kurzu tedy byla teoretická, při které jsme se toho dozvěděly opravdu hodně, zejména o dobrých produktech, nejčastějších chybách a o mezerách na kosmetickém trhu tady v ČR.
například pokud používáte peeling, určitě děláte stejnou chybu jako já a používáte ho moc často. resp. podle návodu na obalu. ale jak se dalo čekat, je to jen marketingový trik. peeling stačí používat jednou za 28 dní, tedy za dobu, během které se nám vytváří nové buňky.
nejlepší štětce jsou značky Da Vinci, německá značka, která se u nás skoro neprodává. na nanášení make-upu se má používat syntetický a na pudrové výrobky je lepší přírodní. dobré štětce k dostání u nás jsou M.A.C.

make-up school

konečně jsem se také dozvěděla správný postup při líčení:
pod make-up je lepší použít rozjasňující podkladovou bázi. velmi dobrá je prý například Studio secret od Loréalu ši výrobky Art Deco. ta nám vyhladí a napne pleť a zároveň rozjasní, takže potlačí známky únavy.
poté se nanáší make-up. zase většina z nás dělá chybu. ale nemůžeme za to tak docela samy. na českém trhu je totiž nedostatek žlutých make-upů, což je podtón kůže, který má většina z nás. špatně tak používáme make-upy růžové, které na nás ve výsledku působí šedě. štěstí mají lidé béžoví, ti mohou používat jak žluté, tak růžové a nevadí to. ale my žlutí si na to prý máme dávat dobrý pozor a raději si nechat v parfumériích s výběrem barvy poradit. barva make-upu by nám měla být totožná s naším dekoltem.
posléze nastupuje rozjasňování. to se provádí nejlépe tekutým světlým korektorem, který naneseme mezi obočí, na nos, po celém trojúhelníku pod očima a trochu i na bradu. (viz. obrázek výš)
pak je na řadě zafixování transparentním pudrem a modelace, na kterou použijeme menší pudrový štětec a pudr tmavšího odstínu než je náš make-up. nanášíme hlavně pod lícní kosti, trochu na čelo (pokud nemáme ideální tvar obličeje) a na krk, abychom ho sjednotili se zbytkem těla.
tvářenku už používáme podle vlastního uvážení, podél lícní kosti. opět jsme dostaly tip - nejlepší tvářenky má prý NARS (dá se objednat online) a Bourjois, který se vyrábí ve stejné továrně jako Chanel. kdo chce, může použít bronzer k dodání opáleného looku, tady vedou pudry Guerlain (sama můžu doporučit, i nádherně voní).

make-up school

make-up school

po teoretické části se přešlo k té praktické. vizážistka nám na dobrovolnici začala ukazovat dva postupy při zvýrazňování a malování očí. existuje líčení "véčko", které je nejčastější (postupování od nesvětlejšího stínu po nejtmavší v vnějším koutku oka) a líčení "déčko", které je časté u moderátorů televizních novin (zvláště pak u Borhyové!). podle barvy očí bychom měli volit barvy stínů, a to ty kontrastní, aby se barva oka co nejvíce zvýraznila. dobrá je italská značka Madina (dostala jsem dárkem, dám vědět jaké ty stíny jsou!) a opět M.A.C., z dražších Dior. linky určitě Bobbi Brown a řasenky Dior Show a ty klasické od MaxFactor.
ukázala nám také jak postupovat při líčení rtů. konturkou by se měly vybarvit rty celé, ne pouze okraje a to kvůli tomu, že rtěnka déle vydrží (a kdyby ne, nebudeme mít na rtech pouze divné linky, ale celistvou barvu). konturkou si můžeme dokreslit nedostatky. nejlepší je rtěnku nanášet štětečkem, kvůli přesnosti, ale to stačí u tmavších barev. výbornou radou pro mě konkrétně byly tzv. modré pigmenty, součást rtěnek, které už se objevují i u nás a jsou perfektní pro žlutější zuby, protože ty pak opticky vypadají bělejší.

make-up school

make-up school

make-up school

make-up school

potom přišla řada na nás, abychom si samotné podle zjištěného postupu a rad s barevností vytvořily denní a posléze večerní líčení.
denní jsem měla do oranžova a fotografie vám ukážu, až je dostanu od fotografky. můj výtvor na večer (což bylo asi nejvíc, co jsem kdy na očích měla) můžete vidět na želví fotce výš. je pravda, že jsem rázem vypadala trochu jinak než obvykle a nikdy jsem si tolik nevšimla barvy svých očí.
během malování za mnou slečna vizážistka chodila a neustále mi opakovala ať barev přidávám víc a tmavších a ať si zvýrazním taky obočí (s kterým já si normálně nedělám vůbec, ale vůbec nic).

make-up school

make-up school

po nafocení obou mých vytvořených make-upů jsem dostala InStyle dárkovou taštičku, růžičku a mohla jít spokojeně domů, plná nových znalostí. jsem ráda, že jsem to nakonec z nervozity nevzdala a na kurz opravdu šla.
profesionální školu make-upu Surface tak nemůžu než doporučit a doufám, že jste si něco odnesli i z tohoto vyčerpávajícího článku.
jestli máte jakýkoliv dotaz, tak do komentářů prosím, díky!