marble caseCustomized marble case by caseable, rose gold knuckle rings from Galisfly, decorative Miniature chair by House Doctor and decorative Marble house by Bloomingville (both via Nordicday.cz) _

I completely understand Michelangelo's obsession with white carrara marble, it looks both majestic and so incredibly simple at the same time, it's hard to say no. And I am slowly growing a little obsession for all that, hence my Pinterest boards. This case is the one you helped me choose from no other than caseable. I must say it didn't turn out exactly the same as the customized design, it was slightly different colour and I was much more happy with the quality of my laptop case, nevertheless the caseable team is always a pleasure to speak with and they fixed everything in such a polite manner. Thanks Jitka!

Naprosto chápu, proč Michelangelovi tolik učaroval bílý mramor z Carrary, je okázalý i šíleně jednoduchý v jednom a těžko se mu odolává. Taky, že pro něj mám čím dál větší slabost. To je vidět i na mém Pinterestu. Tenhle obal je ten, který jste mi pomohli vybrat od, vám již známé, značky caseable. Musím přiznat, že výsledek nebyl totožný s navrhnutým designem, barva byla trochu jiná a např. kvalita tisku u předešlého obalu na Macbook mnohem větší, nicméně caseable tým je skvělý a všechno rychle vyřídili a napravili. Díky, Jitko!

bloglovinfacebookfacebookfacebook