an elegant top from a scarfi decided to throw off shame, put on my old bikini top and here is the result for you guys. i had many troubles saving this video and uploading it and now that it's uploaded i see that it's squeezed a little. oh well. i hope you'll enjoy it anyway.
this is yer another quick scarf tutorial [remember this one?]; a perfect top for summer days full of cocktails near the sea once paired with high-waisted short skirt or shorts and a perfect elegant evening top once paired with a long skirt of the same colour as the scarf and a fancy belt.

odhodila jsem kvůli vám stud, nasadila starý vršek od bikin a tady je výsledek. měla jsem hodně problémů s ukládáním a nahráváním tohoto videa a jen co se nahrálo, koukám, že je nějaké scvrklé. nevadí. snad se vám bude líbit i tak.
je to další rychlý návod za použití šály [pamatujete tento?]; perfektní top pro letní dny u moře s koktejlem v ruce když ho zkombinujete s krátkou sukní či šortkami do pasu anebo i elegantní večerní top, když ho spojíte se stejně barevnou sukní až na zem a ozdobným páskem.maybe i could do a whole series of scarf tutorials, what do you say? i will need your help though. once you see a photo with someone wearing a garmet made out of scarf, send it to me and i'll try to figure out, how it was done.

možná bych těchto návodů mohla udělat celou sérii, co říkáte? budu vás k tomu ale potřebovat. pokud uvidíte fotku někoho, kdo má na sobě nějak umotanou šálu a nevíte jak na to, pošlete mi jí a já to zkusím rozluštit.