bored in Guanzhou

(Čtyřhodinové čekání v loungi v Guanzhou - na letadlo do Bangkoku.)

Pomalu se tu opíjím vínem, už tu čekáme čtyři hodiny a ještě jedna zbývá. Let ze SH do Guanzhou byl fajn, protože byl krátký. Tohle čekání mě ale ubíjí. Už jsme s mámou prolezly všechny obchody (a já se zamilovala do Burberry tašky na notebook a námořnicky modré pánské Hugo Boss tašky), všechny svoje časopisy jsem už prolistovala, knížku mám v kufru a kromě pití a jezení tu není co dělat. Navíc tu pořádně mrznu, což je docela paradox, protože v Šanghaji mají vždycky všude hrozně přetopeno, popřípadě tam chodí v kabátech, zatímco tady, když mám na sobě jen tričko, legíny a tenoučký kardigan, pouštějí klimatizaci na plno. Těším se do tepla, těším se do tepla, těším se do tepla!

Podělím se s vámi o fotky ze vzduchu a z letiště, chcete? Miluju ten pohled z okýnka. Hrozně mě baví určovat, jako co který mrak vypadá. Myslím že jsem vám fotila jednu karetu a jeden sopečný výbuch.

Asi umrznu.

V jednom z čínských časopisů se mi zalíbil článek „The perfect romantic vacation“. Proč? Protože na prvním místě je PRAHA! Autor o tom našem pidi-měste píše moc hezky, zveřejněné fotky jsou taky supr a mě tenhle článek hrozně potěšil, protože většinou, když řeknu, že jsem v ČR tak na mě koukají jak… člověk musí říct „near Germany“ aby se začli chytat kde teda vlastně, a obvyklá reakce je „Russia?“. Takže určitě chápete moje nadšení z článku. Ale nesmím jim křivdit, jsou i tací co začnou nadšeně skákat a volat „Doblden! Doblden!“.

Myslím, že víno už nechám je mámě. Jdu si pro čaj. Je mi fakt zima.

let
romantic
prague 2
prague