on my mind / 2

01. 'Chloé: Attitudes by Sarah Mower' book by Rizzoli, 02. 'Wayfarer' sunglasses by Ray Ban, 03. 'Doctor Bag' by Maison Martin Margiela, 04. faux leather jacket by Zara, 05. 'Buny' leather vest by Gat Rimon (via Girissima), 06. small shark tooth necklace by Givenchy, 07. 'Classic Wrap' bracelet by Balenciaga, 08. 'Mikki' leather skirt by Black Lily (via Girissima), 09. 'Upside Down' mascara by Sephora. _

Leather Februrary it is! Mixed with light silver, baby blue & burgundy, plus some doll eyelashes on top to make it slightly less tough and a bit more fresh, what do you say? And since I am trying to succeed in the "something new in, something old out" ruling in terms of my closet, I am looking for good souls who'll help me with that by shopping my closet!

Během února chci být ve své (ale i cizí) kůži! S trochou stříbra, světle modré a vínové a s pořádně panenkovskými řasami navrch by to měla být značka ideál, ne tak drsná ani tmavá, co říkáte? A protože se opravdu snažím plnit pravidlo "něco dovnitř, něco ven" v rámci šatníku, hledám stále dobré duše, co mi s tím pomůžou!

bloglovin
facebook
facebook
facebook