on my mind / 3

 photo girissima_wishlist.png

01. peplum 'Hong Kong' top by Tibi, 02. 'Inton' beige bag by By Malene Birger, 03. scarf by Black Lily, 04. transparent sunglasses by Spektre, 05. 'Terrible love' skirt by Cameo, 06. 'Black cat' jumpsuit by Cameo, 07. cuffs by By Malene Birger, 08. ballet flats by Josefinas (all via Girissima.com) _

Advertorial

Being in a hospital gives one plenty, pleeeenty of time to think about what could be. In one's closet. And don't you blame me, being surrounded by the same four walls doesn't make it easy to slip too far away from the predictable black'n'white, either.

In less than a month we officially have spring in our calendar, which only got me started on jumpsuits (all shapes and sizes showing up in the shops at the moments, loving it!), tricky stringy cleaveges to be shown occasionally when the light silk scarf moves, a good old hairy ballerina flat to go with everything and some cool sunnies to beat the sunrays... Idyllic. Right after ASOS, Girissima.com is my next step for crave looking - you might have noticed by now. Imagine my happiness, when I saw the prices dropped even further and they now have a 85% off clearance campaign going on. Mark my words and go get something people, there are not much other sites where you get brands like Tibi, Hoss Intropia or Ganni for around 100€!

V nemocnici má člověk spoustu, spooooustu času přemýšlet, co by mohlo být. Nového ve skříni. A moc se nedivte, mezi stále stejnými čtyřmi stěnami toho člověka víc než černá a bílá nenapadá. I když to mě ani jindy.

Za necelý měsíc máme v kalendáři oficiálně jaro, což mě nastartovává na kombinézky (kterých je teď v obchodech taková spousta, všech druhů a barev, že se nemůžu nabažit!), lstivé efekty ve výstřihu, lehké šátky a šálky, staré dobré chlupaté balerínky, co jdou ke všemu... Idylka. Hned po ASOSu pro inspiraci vždy skáču na Girissima.com - toho jste si už asi všimli. Představte si moji radost, když jsem zjistila, že slevy ještě snížili a mají teď 85% slevu skoro na vše. Věřte mi, a běžte to také zkouknout, značky jako Tibi, Hoss Intropia or Ganni okolo 100€ jinde nenajdete!

SHOP MY CLOSET!

bloglovin
facebook
facebook
facebook