PF 2016

Ph/ Ales Mazanek
_

EN: I hope you all had wonderful Christmas and you are enjoying these precious calm moments with your family and friends. Although it seems to pass quicker and quicker each, I love every bit of our Christmas eve, our family traditions during the day, our perfect potato salad and all those little decor details, my mum puts emphasis on. And I love seeing, how different people and families celebrate, too.

Now it's time to take a deep breath and kick off yet another exciting story. May your New year be a great beginning to a new one and thank you for following mine all these years. Happy 2016 to all of you! 

CZ: Doufám, že jste si všichni užili krásné a klidné Vánoce se svojí rodinou a přáteli. I když mi každý rok vánoční svátky utíkají rychleji a rychleji, stejně se nikdy nemohu dočkat našeho Štředrého večera, rodinných tradic, našeho nejlepšího bramborového salátu a všech těch malých detailů a dekorací, co mamka vždy připraví. A vidět, jak odlišně, ale stejně kouzelně, slaví i ostatní, mě také baví.

Teď už je čas zase trochu nabrat dech a pustit se do skvělých nových věcí. Přeji vám, ať je právě Nový rok začátkem úžasného nového příběhu a děkuji, že stále sledujete ty mé. Šťastný nový rok 2016 vám všem!

Adela ChloeComment