trimmedPh/ Sandra Kisic
Wearing trimmed jeans by Mango, top by Mango, silver-plated brogues by Calvin Klein, bag by Parfois, sunglasses by Monki, jewellery by Antipearle. _

Whenever I feel the need to instantly change a piece of my clothing, scissors are the first thing in my hand. So last week, in a studying mid-crisis, I chopped of about three pairs of my older jeans and some tops too. Why oh why, when I don't feel well in crop tops is a whole other story. We've talked about trimmed jeans a while back, they still work for me and the thing is that they go amazing with any type of shoe and tend to give off a the right amount of je ne sais quoi.

Kdykoliv mám náhlou potřebu něco přetvořit, nůžky jsou první po ruce. Takže jsem minulý týden, v částečné studijní krizi, odstřihla spodek dalším 3 párům mých kalhot a zkrátila i několik topů. Proč proboha, když mě crop tops moc nebaví, to fakt nevím. O zastřihnutých džínách už jsme se bavili před nějakým časem, ale doteď mě neomrzely, vypadají super k jakýmkoliv botám a to je ne sais quoi, které křičí, mě prostě baví.

bloglovinfacebookfacebookfacebook