white boy

Ph/ Zuzana Drachovska

_

Advertorial

Not meaning to sound racist here, but the best travel companion comes in white! And it comes with a 18-55mm cannon. I am talking about the new Canon EOS 100D, what did you think?

My favourite color is le blanc which comes as no surprise, I'm sure. So when it comes to picking the right technology equipment for myself, the first thing I look at is what color options it comes in rather than technical parameters. (Those come right after, don't worry.)

This little boy combines both, functionality AND white design that looks great on Instagram pictures. It's light, it has a touch screen and it's stylish. No wonder it became my number 1 travel accessory!

Nechci, aby to znělo nějak nepatřičně, ale na cestování jedině s bílým! Který mám navíc 18-55mm dělo. Mluvím samozřejmě o novém Canonu EOS 100D, co jste mysleli?

To, že je zrovna bílá moje nejoblíbenější barva asi nikoho nepřekvapí. Ale vybírám si v ní i veškerou techniku. Na to, jestli je i ve světlé variantě se koukám dřív, než na veškeré parametry. (To však hned následuje, nebojte.)

Tenhle fešák je kombinací obojího, funkčnosti I bílého designu který vypadá geniálně na Instagramovkách. Je lehký, má dotykový displej a je to prostě stylovka. Není divu, že na cesty už vyrážím jen s ním!

SHOP MY CLOSET!

bloglovin
facebook
facebook
facebook