quite frankly

Ph/ Dorka Molnar

Wearing top and swimwear by H&M, beach bag by Saks, pants by Odivi and 'Superstar' sneakers by Adidas Originals. _

These flouncy, transparent and white pants by Odivi are quite frankly not the best choice for riding a bike but most certainly are the best choice for enjoying a minute at the South beach boardwalk.

Speaking of Odivi, have you seen their upcoming AW collection? And all the others rocking the catwalk on MBPFW? This weekend made me very homesick. And flipping through the #MBPFW hashtag on Instagram very proud. Iva + Jakub + Daniela + Tony, Mirka, Katarína + Martina, you made my heart skip a little. And it's great seeing the whole Prague moving forward thanks to this. See you in September!

Zcela upřímně, tyhle úžasné volné průsvitné kalhoty Odivi nejsou tou nejlepší volbou na projížďku na kole. Zato jsou tou nejlepší volbou na příjemné odpoledne na South beach boardwalk.

Když už jsme u Odivi, viděli jste nejnovější uveřejněnou kolekci? A všechny ostatní, co naprosto zabodovali na MBPFW? Tenhle víkend se mi po Praze a všech v ní hodně zastesklo. Iva + Jakub + Daniela + Tony, Mirka, Katarína + Martina mi na chvilku sebrali dech. A je skvělé sledovat, jak se díky tomu posouvá kupředu celé město. Uvidíme se v září!

_

See my other outfits:

[rps category_ids="9"]