April recap_

Welcome to the Insta recap! April started off very unexpectedly. First off, I jumped off a plane. And I liked it! Which is probably very unlikely for someone, who absolutely hates roller coasters and such other "fun". I don't even like chain carousels that much! The free fall, however, is something absolutely amazing, very quick and totally indescribable. You feel like floating on air, flying. Trying to capture and soak it all in is a tricky part for the first time, because before you know it, a parachute is out. But the little terror in my eyes seconds before leaping off the plane is all worth the 40s of free falling. Totally recommended.
The power of "the firsts" didn't end with a tandem jump. After our teenager and the third part to our little Czech AM family joined us in LA, we went to the second weekend of Coachella. Which was a little dream come true. And it was dreamy the whole weekend. It really is a festival like no other. It's totally Cali laid-back. It's always sunny. And it's super clean. I don't think I would EVER walk barefoot on any festival in Europe but here, it's completely possible. Approved: The area is as gorgeous as it looks on the photos, maybe even prettier. The people are gorgeous! You'll most probably bump into Paris Hilton. And the performances we've seen were all fantastic (except for you, Drake, you were absolutely horrible). I really really wish to go back next year.
Right after festival tiredness wore off, I helped out with two photoshoots in LA - one for Blue Paper and the new MBPFW campaign (which you'll see by the end of summer), the second one for my favorite Dolce Vita magazine (check out the June and July issue). Both were meant to be very sunny, however that was exactly when "April weather" striked in LA. Creating a California vibe on photos in actual 13°C with grey skies was not so easy, as you can probably imagine, but nevertheless it was a great experience and I can't wait to see the results soon.
Once Los Angeles got sunny again we visited the former Sunset Pacific hotel, spray-painted in non-toxic white colors by French artist Vincent Lamouroux. Everything was in white. Even palms. WHITE PALMS. Can you imagine my excitement?
Before returning to Prague we made stop in NYC for a few days. It was my second time, this time in full spring. Oh my, New York is so so so beautiful in full bloom! Getting kissed under a cherry blossom on 1st of May was no worry at all. Right after, we celebrated the birthday of this lifetime teenager (and my occasional unfortunate mood swings bumper), and it was such a nice afternoon spent with friends, mimosas and cigars, overlooking the whole Manhattan on the rooftop of the Boom Boom Room at The Standard hotel. Thinking back makes me miss the city even more.
Now I'm back to Prague where, before I run off to the riverside, all the new cafés and bistros waiting and to get drinks with all the friends, I have to lock myself in a little, and finish off my thesis, which by now seems like a never-ending story… Wish me luck!

Je tu malá Insta rekapitulace! Duben jsem opět měla docela akční. Tak nejprve jsem skočila z letadla. A moc se mi to líbilo! Což je poměrně nečekané na někoho, komu není dobře z horských drah ani z podobných "srandiček". Vlastně ani řetízkáče tolik nemusím. Nicméně volný pád, to je něco úžasného, rychlého a docela nepopsatelného. Není to vlastně ani pád, směr letu nevnímáte, jen se tak vznášíte na vzduchu, letíte. Napoprvé se to snad ani nedá všechno vstřebat, jak je to rychlé. Než se nadějete, je otevřený padák. Ale to malé zatmění a nervozita těsně před výskokem za těch 40s volného padání vznášení se za to prostě stojí. Všem, co váhájí, to rozhodně doporučuji.
Moje "poprvé" ale u tandemového seskoku neskončily. Hned po tom, co za námi konečně dorazila třetí část naší vtipné AM rodinky, jsme se vydali na druhý víkend Coachelly. To byl taky splněný sen. A vlastně jsem si jak ve snu připadala celý víkend. Opravdu je to festival, jako žádný jiný. Kalifornsky uvolněný. Pokaždé se sluníčkem v zádech. A naprosto čistý. Snad na žádném jiném festivalu bych bosa nechodila, ale tady, tady je to naprosto v pořádku. Potvrzuji, že: areál je tak krásný, jako vypadá z fotek, možná ještě hezčí. Všichni okolo jsou styloví a krásní. Na poskakující Paris Hilton narazíte s 90% pravděpodobností. A všechny koncerty, které jsme viděli, byly super (vlastně kromě tebe, Drake-u, tys byl fakt teror). Vážně doufám, že se nám podaří jet i příští rok!
Hned, co jsem alespoň trochu dospala festivalovou únavu, mi začala honba za sluníčkem a lokacemi. V LA se fotil nový editorial do Blue Paperu a současně nová kampaň MBPFW (těšte se na září!) a dva editorialy pro moji oblíbenou Dolce Vitu (nevynechte červnové a červencové číslo). Plán byly sluncem prozářené fotky, ale jak to tak bývá se zákonem schálvnosti, přesně ten týden zrovna LA zasáhlo aprílové počasí. Žádná sranda, fotit "pravou Kalifornii" se šedivou oblohou a v 13°C, to si asi dovedete představit, ale i přes zmatky a nutnou improvizaci to byla skvělá zkušenost. Jsem hrozně zvědavá na výsledky!
Jakmile se v Los Angeles zae vyjasnilo (což bylo hned poté, co naše focení skončilo, klasika), vydali jsme se okouknout zchátralý Sunset Pafific hotel, který celý netoxickou barvou přestříkal francouzský umělěc Vincent Lamouroux na bílo. Všechno v bílé. I palmy. BÍLÉ PALMY. Dovedete si představit moje nadšení?!
Před návratem do Prahy jsme se ještě na pár dnů zastavili v NYC. Moje podruhé v téhle betonové džungli, ale tentokrát na jaře. New York je tááák nádherný, když je celý rozkvetlý! Pusa na prvního máje pod rozkvetlou třešní nebyla naprosto žádný problém a focením rozkvetlých uliček bych byla schopná trávit celé dny. Naštěstí jsme hned další den oslavovali věčného puberťáka (a občasného nárazníka mých neustále se měnících nálad) a odpoledne s přáteli, mimosami a doutníky na střeše slavného Boom Boom Room na střeše hotelu The Standard s výhledem na celý Manhattan mělo také neuvěřitelné kouzlo. Čím víc na to myslím, tím víc bych se vrátila.
Ale v Praze jsem také ráda. Jen, než se pustím do oběhávání všechn nových bistříček a kaváren a na drinky s přáteli, se musím na pár týdnů zavřít a dopsat bakalářskou práci, která mi zatím připadá jako nekonečný příběh… Držte palce!