On the top of Alpspitze

Ph/ Sandra Kisic, Martina Vackova

Wearing bomber by We Moto (via Freshlabels.cz), top by Stella McCartney for Adidas, dress by Odivi, backpack by Herschel Supply (via Freshlabels.cz), sunglasses and watch by Komono (via Freshlabels.cz) and sneakers by Reebok. _

If you follow me (or Martina or Sandra) on social media, you might have caught our trio recently went on a little road trip with BMW to see the beauty of Garmisch-Partenkirchen and give second chances to Munich. I was SO surprised by both of the places! The mountains of Bavaria were super-stunning and I don't think no morning coffee will beat the one we had on top of Alpspitze in near future. Definitely need to go back there to hike soon!

Jestli sledujete (nebo Martinu nebo Sandru), asi vám neušlo, že jsme se v tomhle triu spolu s BMW vydaly na menší víkendový výlet, objevit krásu oblasti Garmisch-Partenkirchen a dát druhou šanci Mnichovu. Obě místa mě tentokrát hrozně mile překvapila! Bavorské hory jsou tak krásné! A jsem si jistá, že odteď žádné ranní kafe netrumfne to, co jsme měly s Marťou na vrcholku Alpspitzu. Určitě se tam někdy chystám vrátit a pořádně si oblast prochodit, stojí to za to!