On my mind / 6

01. 'Circle' necklace by Antipearle, 02. hair clips by ASOS, 03. overall by Jacquemus, 04. 'A' leather sticker by Anya Hindmarch, 05. wall decoration by Umbra Mantra, 06. 'Point' sneakers by Adidas (via Footshop), 07. choker by Balenciaga, 08. 'Inspiration and ideas' notebook by Smytshon, 09. Nude nail polish by MAC.
_

EN: MBPFW. Antipearle pop-up. AM.SQUARE launch. #najTatry. LFW. I'm slowly getting relaxed after the madness the first half of September brought and I am all in for a slow and a tad lazy way of living again. An overall, that could go from lazy Sunday to fashion week in a bit, unobtrusive manicure, sneakers that add a few inches, handy notebook, for when thoughts can't be typed, and some mantra to look at every morning seem legit.

CZ: MBPFW. Antipearle pop-up. AM.SQUARE odhalení. #najTatry. LFW. Pomalu začínám odpočívat pro blázinci, který se se v první polovině září odehrál, a přecházím v šetřivý, líně líný způsob života. Overal, který může fungovat jako nedělní pyžamko i fashion week outfit, nenásilná manikúra, tenisky, co trochu přidají na výšce, zápisník, když je potřeba utřídit offline myšlenky, a nějaká pozitivní mantra na zeď - to je ten správný výběr pro tohle po-období.

on my mindAdela ChloeComment