MQ Vienna fashion week

MQVFW day 1

probouzím blog z pauzy, ve které se nácházel kvůli povinostem ne-virtuálního života a to rovnou vtáhnutím do děje Vídeňského fashion weeku, kterého jsem se letos účastnila. je to se zpožděním, ale můžete to (vlastně i já) brát jako rozcvičku na články o českém Dreft fashion weeku, které by měly následovat.

Vídeňský týden módy je poměrně mladý a přesto jsem byla nadšená. pochopitelně. byl to vůbec první "pořádný" (dost relativní pojem, když jsem ještě nebyla na FW v žádném světovém centru módy) týden módy, na kterém jsem byla.

do Vídně jsme s kamarádkou přijely kolem poledne v pátek, což byl 5. den celé akce. byl to pro nás den pořádně hektický, ale protože fashion week je hlavně o přehlídkách, začnu u nich.

MQVFW day 1

Liniert

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

první přehlídka celého našeho výletu a hned zprva velmi milé překvapení: rezervovaná místa v první řadě. a to už vám přidá na už tak nadšené náladě.
celé kolekci vládly jednoduché pánské střihy ozvláštněné rebelskými potisky a případně kšandami, které na některých modelech vytvořily opravdu zajímavý efekt (ale pohodlnost si představit nedovedu). celkově kolekce až tak moje gusto nebyla, až na model z předposlední fotky - to bych si vzala rovnou. kalhoty s velkou šikmou kapsou mě nadchly.

Kayiko

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

nejprve se omlouvám za fotky, tentokrát naše místo nebylo ideální pro focení, ale alespoň pár detailů přináším.
Kayiko u mě zabodovalo svou ledabylostí. je pravda, že ani po jednom kousku u nich po shlédnutí přehlídky netoužím, ale líbily se mi detaily jako např. zmačkaný a otrhaný límeček, schválně křivé lemy, nezačištěné okraje... budilo to dojem, jako by návrháři jednotlivé kusy látek sešily až přímo na modelech hodinu před přehlídkou a přesto to jaksi fungovalo.
největší dojem na mě ale udělal výběr modelek pro přehlídku, objevily se zde i starší modelky a modelové, řekněmě 40-cátníci, a vypadali skvěle! celá přehlídka rázem měla naprosto jinou atmosféru než všechny ostatní.

Tiberius

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

Tiberius se zařadil do top seznamu přehlídek, které jsem ve Vídni viděla. značka Karla Ammerera představila kolekci, která je rafinovaně sexy, odvážná a přesto budí luxusní dojem. kolekce, byla propojením zlatavé, černé a bílé barvy ve spojení s drobným cvočkováním, zakomponovanými uzly a průsvitnými materiály. představeny byly lehké kabátky, overaly ve všech podobách, kožené kousky včetně několika večerních šatů, kterým tleskal celý stan.
krom jednotlivých kousků se mi líbily i příčesky modelek, v podobě dlouhatánských copů. rafinované.

Etxeberria

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

po Tiberiovi následovalo představení španělských značek účastnících se vídeňského týdnu módy. první z těchto dvou značek byla Etxeberria, která nám ukázala velmi zajímavou pánskou kolekci. jedinou, kterou jsme během dvou dnů viděly.
Etxeberria předvedla klasické kousky pánského šatníku, ale vždy nějak "narušené" a ozvláštněné. velmi hojně byla použita kůže a kožešina a to jak na doplňcích tak na samostatném oblečení, kde byla zakomponovaná patchworkem. častým prvkem byly také nadměrné kapsy a neobvyklé pokrývky hlavy.
kolekce se mi celkově moc líbila, chlupatými psaníčky a kabáty s kožešinou bych zajisté nepohrdla ani já, jakožto zástupce ženského pohlaví.

Krizia Robustella

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

další součástí představení španělských značek byla mladinká návrhářka Krizia Robustella, která na molo vnesla svěžest, hravé střihy i barvy a celkově takovou mladistvou uvolněnost. na oblečení se objevily třásně, závoje, krepaté materiály a doplňky jim skvěle sekundovaly. modelky na mole tancovaly a pózovaly, a celá přehlídka mi opravdu dodala energii.

Edith A'Gay + And_i

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

poslední přehlídka na které jsme byly, byla spojením návrhářky Edith A'Gay a návrháře doplňků Andrease Eberhartera. zajímavostí je, že právě Andreas je velmi známý mezi celebritami, jeho doplňky ve formě masek, pásek přes oči, řetězů apod. se objevily například v klipu Paparazzi od Lady Gagy, na Lindsay Lohan...
moc masky na krk a mohutné řetězy kolem krku, masky by byly perfektní spíše na nějakou párty, ale byly opravdu zajímavé. nejvíce mě ale zaujal náhrdelník s hvězdami společně s jednoduchými šatami z dílny Edith A'gay, oba kousky se skvěle doplnily a nejradši bych je měla doma.

.. nyní se tedy konečně dostávám k našemu hektickému dni. kdo se prokousal až sem, tomu upřímně gratuluju.
jak už jsem psala, do Vídně jsme přijely krátce po poledni. z Prateru jsme se tak rychle musely dostat až na konec/začátek Mariahilferstrasse, kde jsme měly ubytování, protože v plánu jsme měly vyzvednutí akreditace, procházku, jídlo a pochopitelně i nějaký ten shopping. vše jsme chtěly stihnout tak před 5tou, abychom pak stíhaly první přehlídku na kterou jsme šly. příjde vám to také jako dostatečná doba?

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

jídlo jsme nakonec řešily prakticky. rychlý Noodle bar, nejlepší nudle a trocha toho sushi na které jsme měly chuť celou cestu. spokojeně jsme se potom vydaly dolů po Mariahilfer až k Museums Quartier, kde jsme si potřebovaly vyzvednout akreditaci. pochopitelně nás zdrželo několik obchůdků = nové boty a dokonce i dvě mladé street style fotografky. po vyzvednutí akreditace a shlédnutí showroomu byl plán jasný. zaútočit na nekolikapatrový Forever 21. challenge accepted!

MQVFW day 1

MQVFW day 1

v obchodě Forever 21 jsem si konečně koupila dlouhou sukni, kterou jsem chtěla a už jste jí viděli v minulém příspěvku, včetně toho trička a několika doplňků. obchod to byl ale tak velký, že jsme ani jedna nevěděla co dřív a hlavně jsme tam strávily takovou dobu, že nás potom čekal skutečný maraton až k apartmánu. mít zhruba 15 minut na to se vypravit na módní akci je sebevražda. řešila jsem to flitrovanou bundičkou z Manga, která je dost výrazná sama o sobě a botami z ASOSu. co s vlasama? není čas!
naprosto uhnané jsme doběhly do metra a obě si přály, ať hlavně tu první přehlídku stihnem. a stihly!

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

MQVFW day 1

večer pak už probíhal naštěstí v klidnějším tempu, skoro celý jsme ho strávily v press stanu, kde bylo pořád na koho koukat a co dělat, všude totiž byli fotografové a pořád si vás někdo chtěl fotit. největší pozornost budil můj lak na nehty, respektive metalický nalepovací lak z ASOSu (Nail rock - designer NAIL wraps). překvapilo mě, jak málo lidí ho znalo. zároveň nám byl k dispozici bar a padlo tak pár skleniček bílého.
po přehlídkách jsme měly v plánu jít na některou z afterparties, díky Stefanovi jsme mohly být i na některém z guestlistů, ale po tak náročném dni, kdy jsme pořád jen utíkaly z místa na místo a navíc kvůli cestě do Vídně vstávaly po páté jsme se rozhodly vrátit do apartmánu a po 12té spokojeně padly do postele. budík jsme měly opět na 8. v sobotu nás totiž čekal další náročný den. ale o něm až příště.