BCN / day 3

this post is only in czech, sorry.

bcn 3

pozdě, ale přece. (kratší) článek o našem předposledním dnu v Barceloně je tady.

pondělky tak nějak odjakživa nemám zrovna ráda, jsou to to pro mě dny lenivosti a pohodlí. a v tom duchu jsme jej strávili i v Barceloně. z dne předtím jsme byli poměrně unavení. ono se to nezdá,ale i z celodenních projížděk na Vespě je člověk unaven. hlavně z toho sluníčka.

proto jsme se rozhodli udělat z pondělka udělat den nakupovací a nenáročný. omlouvám se tak za nedostatek fotek.

bcn 3
bcn 3

po dlouhém probouzení v apartmánu jsme se vydali tentokrát pěšky do centra. chtěla jsem objevit různé malé španělské butiky, ale abych pravdu řekla, na moc jsem jich nenarazila. nakupování tedy probíhalo spíše ve značkových obchodech alá Zara, Stradivarius apod.

bcn 3
bcn 3
bcn 3

stále mi nešlo vybrat z žádného bankomatu a já začínala pomalu propadat šílenství. na online lince KB mi nijak nepomohli a já se tak celý den musela mračit nad všemi těmi věcmi, které na mě koukaly z výlohy snad ještě lákavěji, než jindy. ale ono to nakonec nebylo od věci. s věcmi co jsem koupila sobě jsem spokojená a mnohem více jsem se koukala i na dárečky pro blízké a kamarády. ještěže jsem nevyužila nabídku půjčení karty od Š., to bych mu tam asi moc nenechala.

první obchůdek co mě potěšil a zalíbil se mi, byl obchůdek Happy Pills. napřed nám připadal jako zvláštní, růžovo-bílá lékarna. nedalo nám to a nakoukli jsme dovnitř. a on to byl bonbónkový ráj! vyberete si veliksot flakonky, typ bonbonů a pak i nálepku, na co vám tyto "prášky" budou. odnesli jsme si dvě balení - "For involuntary sexual abstinence" a "For a bad hair day".

bcn 3
bcn 3

postupně jsem zvládla oběhnout snad všechny obchody na Avinguda del Portal de l'Angel a tašek přibývalo. sobě jsem koupila modré boty Zara (které už jsou dostupné i u nás a cena zas tak rozdílná není), k nim rovnou šálku z obchodu Stradivarius, pár tílek v H&M, bílé tenisky s mašličkou z malého obchůdku, který nevím jak se jmenoval a červenou sukni do pasu Pull&Bear.

abych pravdu řekla, čekala jsem od nakupování v Barceloně mnohem víc. čekala jsem odzbrojující nízké (nižší než v ČR) ceny v Zaře a Mangu, čekala jsem věci i celé kolekce co u nás nejsou dostupné, čekala jsem zkrátka veliký výběr, kde bych ochala a žasla nad každým kouskem. a ono to tak slavné nebylo. Zara měla v podstatě vše co bylo i u nás, dlouhé fronty a cenově se od těch českých lišila tak 200 korunami. Mango to samé. dokonce mi MNG v Barceloně připadalo mnohem více jako "hadrárna", zatímco u nás mají obchody úroveň (alespoň na mě působí luxusně třeba MNG na Příkopech), v BCN oblečení a doplňky bez ladu a skladu.

krásné věci ovšem měli v obchodech Massimo Dutti a Uterque. odešla jsem ale s prázdnou kvůli vyšším cenám. (pochopitelně jsem si vyhlédla tu nejdražší kabelku a náhrdelník v obchodě).

Š. byl trpělivým nákupčím se mnou a měla jsem z něj srandu, když dělal typického boyfrienda taškonosiče. blondýna s klouboukem utíká do obchodu, zatímco její přítel ověšený taškami zůstává před obchodem a dává si asi 150té cigárko na udržení trpělivosti. jak z filmu, nemyslíte?

odměnou mu byla celá spousta pusinek.

bcn 3
bcn 3
bcn 3
bcn 3

po odpoledním klídku a pár Coronách na apartmánku, kde jsme blbli a točili videa a reklamy (budu se je snažit sestříhat a možná se tu objeví) jsme se vydali do restaurace / tapas baru Bar Mut, který nám doporučil Marc - kluk, co nás ubytovával. na internetu jsme si našli přesnou adresu a když se nám začaly sbíhat sliny nad menu, vyrazili jsme.

bcn 3
bcn 3

kdo by však tušil, že restaurace bude v půl osmé večer plná tak, že si ani jeden pár nesedne. v pondělí! ani jednoho nás nenapadlo udělat rezervaci & když jsme jí chtěli udělat na místě, bylo nám oznámeno, že plno je až do půl dvanácté.

zdrcení (kdybyste věděli jak krásně to tam vypadalo a jak to vonělo!) jsme si chytli taxík a jeli zase do naší čtvrti, na jídelní promenádu Gaudího.

výborně jsme se pak najedli a napili přímo v Tapas Gaudí. tapas, paella i vino de casa bylo výborné!

náš poslední večer v překrásné Barceloně jsme si tak moc hezky oslavili a díky pořádné ovíněnosti mě ani cestou zpátky na apartmán z nových bot nebolely nohy.

bcn 3

.. a na závěr naše letištní. <3

doufám, že jsem vás, kteří jste v BCN ještě nebyli, pořádně nalákala a co nejdřív se tam vydáte. stojí to za to!