PFW DAY 2

sheer

finally back with a report from the second day of Prague Fashion Weekend including amazing shows by La Formela, La Perla lingerie, Natálie Steklová, Jakub Polanka and SIMPLE.

konečně přicházím i s reportem mého druhého dne na Prague Fashion Weekendu, kde byly představeny kolekce La Formela, La Perla, Natálie Steklové, Jakuba Polanky a SIMPLE.

sheer

sheer

sheer

sheerMarni for H&M jacket | Zara sweater | H&M skirt | Zara sheer dress | Zara boots | Adéla Pečlová bracelet | Hermés bracelet


druhou přehlídkou, která si mě nejvíc získala hned po excelujícím Polankovi (more on that later), byla představená kolekce tria LaFormela. značka, která se do povědomí dostává více a více nezklamala ani tentokrát. byly předvedeny minimalistické střihy, ale s naprosto extravagantními a hravými vzory a potisky. člověk si chvíli připadal jako v prostředí Ferdy mravence a pak zas jako na křídlech motýla Emanuela. pohádka, která je hodná světového mola a úspěchu. sheer

sheer

sheer

sheer

sheer

sheer

sheer

překvapením dne pro mě byla Natálie Steklová a její kolekce plná hravosti a připomenutí 50. let. kontrast všem modelům dělaly rozverné "skater" podkolenky. osobně bych toho z kolekce moc neunosila (kromě úžasných trenčkotů s barevnými okraji a průstřihy v rukávech, tvořících efekt kápě), ale celá přehlídka mě neuvěřitelně oslovila. tak skvěle dotáhnutý mix všeho možného, který ve výsledku vypadá absolutně sjednoceně... to se jen tak někomu nevydaří.

sheer

sheer

sheer

sheer

sheer

Jakub Polanka. skoro mám nutkání napsat jen toto jméno. příjde mi, že to stačí.
highlight druhého dne. ba i celého PFW. jediný, co zcela zaplnil stan z Berlína. prodalo se o 100 víc lístků než bylo míst. a byl tak úžasný, jak se očekávalo. tak úžasný, jako je vždycky. fascinuje mě, jak z teplákoviny a z jiných ležérních materiálů dokáže vytvořit noblesní šaty. a vše vypadá TAK jednoduše! a tak samozřejmě! hned bych to vše na sebe navlíkla. přehlídka za zvuku netypické české hudby na mě působila neuvěřitelně sympaticky. tak nenuceně, samozřejmě. tak nějak Polankovsky. doteď zůstávám v úžasu.
sheer

sheer

sheer

sheer

sheer

sheer

sheer