white and burgundy

fur

are you as exhausted as i am these days? i could sleep through the whole day and continue the whole night. red eyes, bed hair and head dropping are my trustful companions lately. hope the weather will change soon (or at least throw off the mist) because i can't continue to be falling asleep on random places.
changing the topic: i finally got myself a white and burgundy clutch. i couldn't find one that would satisfy all my needs, either it wasn't minimalistic (which is totally what i've wanted) or it was way out of budget. the best solution was to DIY in the end.

taky jste tak vyčerpaní jako já poslední dobou? mohla bych prospat celý den a pak i noc. červené oči, rozcuch a padající hlava jsou poslední dobou mými věrnými společníky. doufám, že počasí se brzy změní (nebo aspoň zahodí tu nekonečnou ubíjející mlhu), protože už mě nebaví neustále usínat na všemožných místech.
abych změnila téma: konečně jsem si obstarala vínovo-bílé psaníčko. nemohla jsem žádné perfektní nikde najít, buď nebylo dostatečně minimalistické jak jsem chtěla nebo bylo totálně mimo můj budget. tak jak to bývá, nejlepším řešením bylo si ho vyrobit.


fur

fur

fur

fur

fur

fur

Zara black jeans (kids) | Gant coat | Gant shirt | Forever 21 bracelet | KARA fur vest | Sarenza white pumps


photos by Sandra


bloglovinfacebookfacebookfacebook