ANTIPEARLE for Simple

antipearle for simple

it's no news i am hung up on Antipearle's design and aesthetics since their beginning and i was more than happy to hear the Antipearle brand won the Designblok award recently. their pieces are sure the ones that deserved an award and mainly all the attention that comes with it. look for yourself, don't you just love about every single piece?
these are the photos from Friday's launch of their new collaboration and limited collection for Simple concept store with a slightly darker touch, turning it from between punk and luxury into hard rock and luxury. no need to say i love the dark adjustment. it might be due to the dark that comes very soon everyday but i am sure a darker version of your favourite ring might be just the thing you need to turn the sad and lazy into the rapturous and adventurous evening.
so the question left is: rather rose gold or black?

asi to není novinka, že jsem fanoušek Antipearlí od jejich počátků a byla jsem šíleně nadšená, že značka nedávno vyhrála cenu na Designbloku. šperky si cenu určitě zasloužily a s ní i všechnu tu popularitu a pozornost, co letos přišla. no jen se podívejte, nemáte zálusk tak nějak na celý sortiment?
tohle jsou fotky z pátečního představení jejich nové spolupráce a limitované kolekce pro Simple concept store, která je temnější a z něčeho mezi punkem a luxusem se stává něco mezi hard rockem a luxusem. není třeba říkat, že i černá úprava si ve mně našla nadšence. možná to je i tou všudypřítomnou tmou, co v zimě přichází tak brzo. každopádně mám pocit, že právě takový prsten vás nabudí k vystřídaní smutného a líného večera za nějaký nabitý a dobrodružný.
jedna otázka zůstává: radši růžové zlato nebo ten černý?


antipearle for simple

antipearle for simple

antipearle for simple

antipearle for simple

antipearle for simple

antipearle for simple

ASOS leatherette baggy pants | KARA fur vest | ASOS snake heels | Calzedonia hold-ups | Michael Kors chronograph watch


photos by Sandra and me
bloglovinfacebookfacebookfacebook

outfitAdela Chloe13 Comments